wpolscemamymocneseoGdzieś tam na początku Stycznia ruszył konkurs pozycjonerów/spamerów organizowany przez użytkowników z portalu forum.optymalizacja.com. Zawody wygrywa ta osoba której strona na początku kwietnia będzie na jak najwyższej pozycji na frazę wpolscemamymocneseo. Słowo kluczowe zostało oczywiście dobrane w taki sposób aby użytkownicy nawet przez pomyłkę nie natknęli się na konkursowe strony.
Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie startował w konkursie – mam parę blogów takich gorszych i jeden najważniejszy który musi wygrać 🙂

Jeszcze niedawno blog konkursowy był poza pierwszą setką wyników a becnie moja stronka jest 23 na
frazę wpolscemamymocneseo i z dnia na dzień pnie się w górę.

Startuje głównie dlatego że jest to świetna okazja by sprawdzić swoje umiejętności, sprawdzić narzędzia których nie stosuje się do pozycjonowania swoich stronek a tym bardziej stron klientów. Większość osób które startują traktuje to wyzwanie jako poligon doświadczalny i dodatkowo możliwość zmierzenia się z najlepszymi w kraju.

Moje pierwsze wnioski z konkursu są takie, że bardzo ważną rolę odgrywa jednak treść. Zauważyłem że dodawanie dużych artykułów z dobrym nasyceniem słów kluczowych ma duży wpływ na pozycję strony większą niż linkowanie. Widzę to szczególnie po innych moich konkursowych stronach w których jest mniej treści ale linkuje je bardziej intensywnie – nie przekłada się to na wzrost pozycji.

Fajnie też można powiększyć indeks wordpressa odpowiednio tagując dany artykuł oraz przypisując go do wielu kategorii.

Jedziemy z tym koksem dalej i może uda się osiągnąć TOP 10 na frazę wpolscemamymocneseo

michal

Jestem wielkim fanem technologii,jak to moja babcia mnie zawsze nazywała "informatykiem". Moimi największymi pasjami jest wykorzystanie automatyzacji, technologii do usprawnienia procesów w e-commerce. Uwielbiam retro komputery, budowanie klastrów. Ogólnie jestem trochę dziwakiem

Artykuły autora | Strona www autora

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.