wpolscemamymocneseoGdzieś tam na początku Stycznia ruszył konkurs pozycjonerów/spamerów organizowany przez użytkowników z portalu forum.optymalizacja.com. Zawody wygrywa ta osoba której strona na początku kwietnia będzie na jak najwyższej pozycji na frazę wpolscemamymocneseo. Słowo kluczowe zostało oczywiście dobrane w taki sposób aby użytkownicy nawet przez pomyłkę nie natknęli się na konkursowe strony.
Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie startował w konkursie – mam parę blogów takich gorszych i jeden najważniejszy który musi wygrać 🙂

Jeszcze niedawno blog konkursowy był poza pierwszą setką wyników a becnie moja stronka jest 23 na
frazę wpolscemamymocneseo i z dnia na dzień pnie się w górę.

Startuje głównie dlatego że jest to świetna okazja by sprawdzić swoje umiejętności, sprawdzić narzędzia których nie stosuje się do pozycjonowania swoich stronek a tym bardziej stron klientów. Większość osób które startują traktuje to wyzwanie jako poligon doświadczalny i dodatkowo możliwość zmierzenia się z najlepszymi w kraju.

Moje pierwsze wnioski z konkursu są takie, że bardzo ważną rolę odgrywa jednak treść. Zauważyłem że dodawanie dużych artykułów z dobrym nasyceniem słów kluczowych ma duży wpływ na pozycję strony większą niż linkowanie. Widzę to szczególnie po innych moich konkursowych stronach w których jest mniej treści ale linkuje je bardziej intensywnie – nie przekłada się to na wzrost pozycji.

Fajnie też można powiększyć indeks wordpressa odpowiednio tagując dany artykuł oraz przypisując go do wielu kategorii.

Jedziemy z tym koksem dalej i może uda się osiągnąć TOP 10 na frazę wpolscemamymocneseo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.