Skupujemy komputery i elektronikę i dajemy sprzętom nowe życie zgodnie z ideologią Zero Waste. Większość starych komputerów może po renowacji jeszcze służyć jako retro konsole do grania, mogą sterować urządzeniami czy po prostu być ciekawym wyposażeniem wnętrza. Oczywiście wymaga to sporej pracy przy naprawach, dość mozolnej renowacji ale jeżeli coś może jeszcze służyć i dawać radośc czy pomagać w pracy to po co wyrzucać lepiej wykorzystać.

Jakie komputery skupujemy?

Głównie skupujemy starsze komputery z lat 90 jednak nie pogardzimy zadnym sprzętem który można jeszcze wykorzystać, Jeżeli masz sprzęt z poniższej listy o zgłoś się do nas, zrobimy wycenę i na terenie Poznania i okolic odbierzemy sprzęt.

Co skupujemy:

  • Stare mikrokomuputery takie jak Commodore c64, Amiga 500, 600, 1200, ZX Spectrum, Atarii
  • Komputery z lat 80-90: PC, Apple
  • Komputery przenośne z lat 80-90
  • Serwery praktycznie z każdych czasów
  • Naróżniejszą elektronikę
  • Konsole
  • Przenośne gry wideo, przenośne konsole

Jak wygląda proces odkupienia sprzętu

Commodore C64 komplet tyl
Odnowiony stary komputer Commodore

Najlepiej zgłosić się przez formularz kontaktowy, dać swoje namiary i wtedy się skontaktujemy. Poporsimy o zdjęcia, informacje o spodziewanej cenie i damy odpowiedź czy chcemy to dokupić czy nie a jeżeli tak to za jakie pieniądze. Po akceptacji umwaimy się na odbiór i to tyle. Jeżeli miałoby to być wysyłkowo to ustalmy jak to wysłać, jeżeli bedzie to pokaźniejsza kolekcja sprzętu to możemy podjechać w każde miejsce w kraju.

Co dalej robimy ze starymi komputerami

Po skupie sprzętu robiona jest diagnostyka sprzętu, sporządzania jest lista brakujących elementów. Potem przystępujemy do pełnej renowacji zarówno wizualnej jak i technicznej i sprzęt trafia do prywatnej kolekcji. Część sprzętu odsprzedajemy żeby inne osoby mogły cieszyć się fajnym odnowionym sprzętem komputerowym.

Commodore c64 gra 1942
Odnowiony komputer Commodore C64