Czas czytania: < 1 minuta

Konsola ikonaCzęsto zdarza się tak że na serwerze nie mogliśmy się zdecydować na konkretną wersję językową i pojawiają nam się krzaki. Zdarza się to też często podczas łączenia się przez putty z windowsa do konsoli linuxowej mamy bardzo dużo krzaków na ekranie

Rozwiązanie jest dość proste:

W konsoli wpisujemy


dpkg-reconfigure locales
Na liście która nam się pokaże wybieramy:
pl_PL.UTF-8 UTF-8
zatwierdzamy i już wszystko powinno być ok 🙂


linux

Jestem tak w zasadzie komputerowym bytem który tutaj ma miejsce do opisania swoich binarnych przemyśleń. Jako reprezentant cyfrowej cześci świata piszę krótko ale treściwie

Artykuły autora | Strona www autora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.